• Zaproszenie na 70-lecie szkoły

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Uczniowie oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Koniecpolu mają zaszczyt zaprosić Państwa na uroczystość 70-lecia szkoły, która odbędzie się 2 czerwca 2023r.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI

8:30 -Zbiórka przy SP nr 2, przemarsz do kościoła.

9:00 - Msza św. dziękczynna w kościele p.w.św. Michała Archanioła

10:15 - Uroczysta akademia jubileuszowa w hali sportowej przy SP nr 2.

17:00 - 20:00 - piknik urodzinowy z atrakcjami dla dzieci

20:00 - 22:00 - zabawa taneczna

• Mój ekslibris

W III Powiatowym Konkursie Plastycznym "Mój ekslibris" uczennica klasy 8b, Natalia Kozioł, zajęła 1 miejsce,
            a Wiktoria Florczyk otrzymała wyróżnienie. Przypomnijmy, iż ekslibris to nazwisko lub godło właściciela umieszczone na wewnętrznej stronie okładki książki. �Serdecznie gratulujemy. �dr Edyta Bukowska

• 24 maj 2023 - Matematyka

Dziś, nasi przyszli absolwenci zmagają się z testem z matematyki.

Życzymy łatwych zadań, trafnych rozwiązań i otwartych umysłów.

POWODZENIA

• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2023

ÓSMOKLASIŚCI - życzymy Wam POWODZENIA!

23 maja 2023r. - język polski

Drodzy Ósmoklasiści - pierwszy dzień zmagań już za Wami. Dziś wykazaliście się wiedzą z języka polskiego.

Jutro, królowa nauk - Matematyka

Trzymamy za Was kciuki!

• XVII Konkurs - Zabawa "Akademia Pana Kleksa"

Zdobyliśmy puchar!!!

17 maja 2023 roku klasa 6b uczestniczyła w XVII Konkursie - Zabawie "Akademia Pana Kleksa" zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. J. Brzechwy w Bogumiłku. Uczniowie podczas konkursu zaprezentowali montaż słowno - muzyczny pt. "Brzechwowe bajania" i zdobyli puchar zwycięzcy. Podczas konkursu panowała miła i sympatyczna atmosfera. Wszyscy bardzo dobrze bawili się podczas występów uczniów z różnych szkół. Konkurs był imprezą integracyjną, stworzył możliwość wzajemnego poznania się, umożliwił kształtowanie postaw tolerancji, akceptacji oraz wzajemnej życzliwości.

Pomoc muzyczna - Pan Dariusz Gał i Marcin Szymkiewicz

Transport do Bogumiłka - Pan Karol Kopyto

Serdecznie dziękujemy za pomoc.

wychowawczyni dr Edyta Bukowska

• ZDROWE ŚNIADANIE

26 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs pt. „Zdrowe śniadanie”. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o zdrowym odżywianiu oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych naszych uczniów. Zadaniem klas było opracowanie receptury na pełnowartościowe, zdrowe śniadanie, opisanie wartości energetycznej, składników odżywczych oraz przygotowanie z przyniesionych przez siebie produktów zdrowego śniadania. Na „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, owsianki z owocami, przeróżne sałatki owocowe i warzywne, niesamowicie zachęcające przekąski oraz pyszne soki.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Bogny Batko, która przybliżyła uczniom tajniki pracy dietetyka oraz przeprowadziła krótką pogadankę na temat roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach.

Akcja była dla uczniów wspaniałą zabawą, integracją podczas prac grupowych oraz zwiększyła ich świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

Jury wyłoniło trzech zwycięzców.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce- klasa 5 a

II miejsce- klasa 7

III miejsce- klasa 8 b

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

• Konkurs plastyczno - językowy "W świecie baśni braci Grimm"

VIII edycja Konkursu Plastyczno-Językowego na pracę komiksową w języku niemieckim organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM już za nami!

Po raz kolejny bohaterowie baśni Grimm przenieśli się we współczesne czasy... Laureatami tego konkursu zostały uczennice naszej szkoły. I miejsce zajęła Amelia Kozioł - klasa 7a, II miejsce Natalia Kozioł -klasa 8b.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów