• Zawód - strażak

W ramach realizacji Szkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego uczniowie klas 1-4 uczestniczyli w zajęciach z przedstawicielem Ochotniczej Straży Pożarnej - Dawidem Górniczem.

• Ślubowanie pierwszych klas

12 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia

Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego pierwszoklasisty. Uroczystość uświetniła uroczysta akademia w wykonaniu uczniów klasy 3 a. Nowym uczniom życzymy, aby nauka stała się przyjemnością i radością, a szkoła była niezapomnianą przygodą.

• Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków został ogłoszony przez Radę Europy, z inicjatywy Unii Europejskiej, w 2001 roku podczas obchodów Europejskiego Roku Języków i ma za zadanie zwrócić uwagę na to jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie. EDJO obchodzony jest 26 września już od 20 lat.

Wydarzenie to ma również podkreślić znaczenie wszystkich języków jakimi porozumiewamy się w Europie. Istnieje ponad 200 języków europejskich oraz wiele innych, używanych przez obywateli pochodzących z pozostałych kontynentów. To ważne dziedzictwo świadczące o naszej tożsamości, dlatego we wrześniu mieszkańcy starego kontynentu uczestniczą w tym święcie, biorąc udział w licznych imprezach kulturalnych.

W naszej szkole odbył się konkurs, którego celem było pokazanie podobieństw i różnic pomiędzy językami.

Każda klasa przedstawiła w formie plakatu, dekoracji, gazetki wylosowany przez siebie kraj.

Uczestnicy konkursu wykazali się kreatywnością i pomysłowością.

Wszystkim gratulujemy.

Zwycięzcy konkursu - klasy IV-VIII

I miejsce - klasa 7b - prezentowany kraj Niemcy

II miejsce - klasa 4b - prezentowany kraj Francja

III miejsce - klasa 8a - prezentowany kraj Grecja

Wszyscy uczniowie klas I - III zostali zwycięzcami!

GRATULACJE!

• WYBORY DO PREZYDIUM SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2023/2024

2 października 2023r. odbyły się wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego.

W skład Prezydium wchodzą:

Przewodniczący Prezydium SU - Kacper Druciarz kl.7a

Z-ca Przewodniczący Prezydium SU - Julia Gieroń kl.6a

Skarbnik Prezydium SU - Maja Kaczmarzyk kl.8a

Sekretarz  Prezydium SU - Lena Lis kl.7b

Sekcja kreatywności:

Natalia Strzelecka kl. 4b

Oliwia Strzelecka kl.4b

Małgorzata Romanowska kl. 6a

Lena Płatek kl.6b

Bernadetta Kwiecień kl.6b

Wszystkim kandydatom i zwycięzcom GRATULUJEMY i życzymy owocnej współpracy.

• DZIEŃ CHŁOPAKA - DZIEŃ KRAWATA

Corocznie 30 września świętujemy Dzień Chłopaka. Dziewczynki naszej szkoły chciały umilić chłopcom ten dzień wręczając im upominki, słodkości. nie obyło się też bez gier i zabaw.

A w dniu dzisiejszym każdy miał krawat. Ćóż, byliśmy wszyscy eleganccy.

Wszystkim chłopcom życzymy samych radosnych dni, dużo uśmiechu i pogody ducha.