Poznajemy zawód pielęgniarki.
Dzisiaj klasę 1b odwiedziła mama Szymona, opowiedziała o pracy pielęgniarki, zaprezentowała rzeczy, które są jej potrzebne aby wykonywać ten trudny i odpowiedzialny zawód. Uczniowie sami mogli spróbować zmierzyć sobie ciśnienie, zobaczyć jak zakłada się wenflon czy robi opatrunek. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali i próbowali wcielić się w rolę pielęgniarki.
5
ANTYMINA
14 listopada 2023r. uczniowie klasy 6a, 6b, 7a,7b,8 brali udział w Autorskim artystycznym programie o charakterze profilaktycznym "Antymina", którego bohaterem był raper Kolah czyli Mirosław Kola Kolczyk. Młodzież dostała sporą dawkę wiedzy na temat zagrożeń jakie niesie ze sobą uzależnienie od środków psychoaktywnych m.in. alkoholu, narkotyków, dopalaczy oraz papierosów. Trudne treści raper przedstawił w sposób bezpośredni i zrozumiały. Przykłady z życia, odwołanie do wartości, wskazanie rodziny jako środowiska, które cierpi całościowo w przypadku uzależnienia choćby jednej osoby, nadały uniwersalny przekaz treściom profilaktycznym. Kolah wskazał też czynniki chroniące i zwrócił uwagę młodych na osobistą odpowiedzialność za swoje życie i swoje wybory. Nasi uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu, na zakończenie którego mogli zrobić sobie wspolne zdjecia.
Dorota Bednarska
4
Narodowe Święto Niepodległości - Wieczornica
Podsumowanie wystąpień naszych uczniów.
KONIECPOLSKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
Gratulujemy wszystkim naszym uczniom, którzy wzięli udział w biegu!
8
Dzień postaci z bajek...
Co to był za dzień. Pełen przygód i wrażeń. Naszą szkołę odwiedziły dzisiaj postacie z ulubionych bajek. Były smerfy, księżniczki prawie ze wszystkich krain, Skay, Pikachu, Elza, Anna, Roszpunka, Olaf i wiele wiele innych.
2
Szkoła pamięta...
6W przeddzień Wszystkich Świętych, jak co roku, nasza szkoła wzięła udział w akcji Szkoła Pamięta. Uczniowie, min. Klub Wolontariusza oraz Drużyna harcerska sprzątali na cmentarzu, a następnie zapalali znicze pod pomnikami bohaterów i na grobach żołnierzy oraz osób związanych z wychowaniem i edukacją młodzieży.
Dorota Bednarska, Wioletta Prusek, Edyta Wieczorek, Piotr Gęsikowski.
II Ogólopolski Projekt Edukacyjno - Społeczny "Każdy inny - wszyscy równi""
Cele projektu:
uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebamiedukacyjnymi;
•rozwijanie empatii wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;
•kształtowanie tolerancji wobec osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi;
•likwidowanie uprzedzeń na temat osób ze specjalnymi potrzebamiedukacyjnymi;
•przygotowanie do współuczestniczenia z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w życiu.
W ramach udziału w programie "Każdy inny, wszyscy równi" w naszej szkole obchodzimy Polski Tydzień Świadomości ADHD.
Dzieci z ADHD to osoby, którym trzeba pomóc: są hałaśliwe, impulsywnie, szybko się dekoncentrują, ale mają również zalety: mają mnóstwo energii, są obdarzone wielką wyobraźnią, są spontaniczne, mają wspaniałe poczucie humoru, dostrzegają szczegóły, których inni nie dostrzegają.
24 wrzesień - Dzień Osób Niesłyszących.
Słuch jest jednym z naszych zmysłów. Umożliwia nam odbieranie fal dźwiękowych. Wykorzystujemy go do komunikowania się, orientacji w przestrzeni. Słuch można stracić w każdym momencie swojego życia. Nauczmy się jak o niego dbać. Unikajmy hałasu, dbajmy o higienę uszu, chrońmy uszy przed zimnem i wiatrem, regularnie gadajmy słuch, nie słuchajmy głośno muzyki.
6 października obchodzimy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego
W dniach od 2 do 6 października w naszej szkole obchodzony był Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. Aby przybliżyć wszystkim, z jakimi trudnościami w nauce czytania i pisania borykają się osoby z dysleksją, uczniowie uczestniczyli w zajęciach z psychologiem oraz wykonywali ćwiczenia usprawniające funkcje poznawcze.
Klasy czwarte uczestniczyły w zajęciach z panią Wiolettą Prusek, zajęcia miały na celu przybliżenie uczniom zmysłu słuchu. Uczniowie zapoznali się z problemami, z jakimi borykają się osoby niesłyszące, dowiedzieli się co zrobić, aby chronić swój słuch oraz poznali podstawowe zwroty z języka migowego. Serdecznie dziękujemy za garść cennych informacji.
9teledysk
SMACZNE, ZDROWE, KOLOROWE...
27W szkolnym Konkursie plastycznym "Smaczne, zdrowe, kolorowe - Warzywa i Owoce" wzięli uczniowie klas I-III.
Celami konkursu było propagowanie zdrowego odżywiania i wiedzy o tym, dlaczego warzywa i owoce są zdrowe, kształtowanie nawyku codziennego spożywania owoców i warzyw oraz rozbudzanie aktywności twórczej dzieci.
Zwycięzcy konkursu w trzech karegoriach:
1. Rysunek kredkami:
I miejsce - Hanna Olak - klasa Ib
II miejsce - Lena Kaczmarzyk - klasa Ia
III miejsce - Martyna Pinda - klasa Ib
wyróżnienie - Weronika Kaliszewska - klasa Ib
2. Plakat
I miejsce zajęła reprezentacja klasy II b w składzie - Michał Romanowski, Lene Ciesielska, Marcelina Czerwińska, Hanna Mysłek
3. Wykonanie dań z owoców i warzyw
I miejsce zajęli uczniowie klasy III a, którzy przygotowali różnorodne sałatki i surówki. Prace zostały estetycznie wykonane i pięknie zaprezentowane.
Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzenie nagrodami rzeczowymi i dyplomami.
Zawód - strażak
W ramach realizacji Szkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego uczniowie klas 1-4 uczestniczyli w zajęciach z przedstawicielem Ochotniczej Straży Pożarnej - Dawidem Górniczem.
15
Ślubowanie pierwszych klas
12 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia
Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego pierwszoklasisty. Uroczystość uświetniła uroczysta akademia w wykonaniu uczniów klasy 3 a. Nowym uczniom życzymy, aby nauka stała się przyjemnością i radością, a szkoła była niezapomnianą przygodą.
11
Europejski Dzień Języków Obcych
Europejski Dzień Języków został ogłoszony przez Radę Europy, z inicjatywy Unii Europejskiej, w 2001 roku podczas obchodów Europejskiego Roku Języków i ma za zadanie zwrócić uwagę na to jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie. EDJO obchodzony jest 26 września już od 20 lat.
Wydarzenie to ma również podkreślić znaczenie wszystkich języków jakimi porozumiewamy się w Europie. Istnieje ponad 200 języków europejskich oraz wiele innych, używanych przez obywateli pochodzących z pozostałych kontynentów. To ważne dziedzictwo świadczące o naszej tożsamości, dlatego we wrześniu mieszkańcy starego kontynentu uczestniczą w tym święcie, biorąc udział w licznych imprezach kulturalnych.
W naszej szkole odbył się konkurs, którego celem było pokazanie podobieństw i różnic pomiędzy językami.
Każda klasa przedstawiła w formie plakatu, dekoracji, gazetki wylosowany przez siebie kraj.
Uczestnicy konkursu wykazali się kreatywnością i pomysłowością.
Wszystkim gratulujemy.
Zwycięzcy konkursu - klasy IV-VIII
I miejsce - klasa 7b - prezentowany kraj Niemcy
II miejsce - klasa 4b - prezentowany kraj Francja
III miejsce - klasa 8a - prezentowany kraj Grecja
Wszyscy uczniowie klas I - III zostali zwycięzcami!
GRATULACJE!
20
WYBORY DO PREZYDIUM SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2023/2024
2 października 2023r. odbyły się wybory do Prezydium Samorządu Uczniowskiego.
W skład Prezydium wchodzą:
Przewodniczący Prezydium SU - Kacper Druciarz kl.7a
Z-ca Przewodniczący Prezydium SU - Julia Gieroń kl.6a
Skarbnik Prezydium SU - Maja Kaczmarzyk kl.8a
Sekretarz Prezydium SU - Lena Lis kl.7b
Sekcja kreatywności:
Natalia Strzelecka kl. 4b
Oliwia Strzelecka kl.4b
Małgorzata Romanowska kl. 6a
Lena Płatek kl.6b
Bernadetta Kwiecień kl.6b
Wszystkim kandydatom i zwycięzcom GRATULUJEMY i życzymy owocnej współpracy.
3
DZIEŃ CHŁOPAKA - DZIEŃ KRAWATA
Corocznie 30 września świętujemy Dzień Chłopaka. Dziewczynki naszej szkoły chciały umilić chłopcom ten dzień wręczając im upominki, słodkości. nie obyło się też bez gier i zabaw.
A w dniu dzisiejszym każdy miał krawat. Ćóż, byliśmy wszyscy eleganccy.
Wszystkim chłopcom życzymy samych radosnych dni, dużo uśmiechu i pogody ducha.
SPRZĄTANIE ŚWIATA
Nasza szkoła włączyła się w akcję Sprzątania Świata 2023. Sprzątanie rozpoczęliśmy od własnego tzw. "podwórka" i posprzątaliśmy nasze miasto - Koniecpol.
8
Międzynarodowy Dzień Kropki - czyli święto kreatywności
Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day) obchodzimy 15 września. Choć często skupiamy się na kolorowych strojach w kropki, nie o strój tego dnia chodzi. To święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów, pasji. Tego dnia nauczyciele angażują dzieci w zajęcia, które pomogą im odkryć mocne strony i dadzą im odwagę, by powiedzieć o tym światu. Jak Międzynarodowy Dzień Kropki świętowany jest w naszej szkole? Relacja już w najbliższy piatek....
Historia Dnia Kropki
Początek tej historii ma miejsce w 2003 roku, kiedy to do amerykańskich księgarni trafiła książka pt. „Kropka”. To historia Vashti, która na lekcji plastyki dochodzi do wniosku, że niczego nie potrafi. Wszystkie dzieci stworzyły piękne prace, a ona jedna nie potrafiła wymyślić nic interesującego. Z pomocą przyszła nauczycielka, która zachęciła ją do działania: Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie. I z tą jedną kropką wszystko się zmieniło. To początek drogi Vashti. Dzięki nauczycielce dziewczynka rozpoczęła piękną podróż w poszukiwaniu swoich talentów. Słowa nauczycielki pomogły dziewczynce przełamać się i postawić tę pierwszą kropkę. Od tamtej pory kropka z opowiadania Petera H. Reynoldsa stała się symbolem kreatywności i inspirowania, a Międzynarodowy Dzień Kropki świętowany jest w szkołach i przedszkolach na całym świecie.
W każdym z nas jest talent
4
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Marzec 2021
- Wszystkie