Rekrutacja - informacja dla Rodziców
Rekrutacja/zapisy do klas I w Szkole Podstawowej nr 2 im. J. Piłsudskiego w Koniecpolu, ul. Szkolna 17 na rok szkolny 2020/2021 odbędzie się w terminie od 15.02.2023r. do 03.03.2023r.
- Do dopełnienia czynności związanych ze zgłoszeniem dziecka do szkoły zobowiązani są jego rodzice lub prawni opiekunowie.
- Zgłoszenie dziecka do pierwszej klasy szkoły podstawowej polega na pobraniu z sekretariatu szkolnego bądź ze strony internetowej szkoły:
a) druku zgłoszenia dziecka (dziecko zamieszkałe w obwodzie szkoły),
b) druku wniosku dla dziecka (dziecko zamieszkałe poza obwodem szkoły).
3. Wypełnieniu, podpisaniu i złożeniu wniosku w sekretariacie szkoły.
Załączniki:
21.02.2023
Dzień Języka Ojczystego
Z tej okazji życzymy, aby poznawanie zawiłości języka polskiego, było dla Was (i dla nas!) pasją, a nie obowiązkiem.
Drużyna Harcerska "Wilki"
Zdobywamy nowe sprawności - budowa szałasu.
Biwak w Lelowie.
Laboratoria przyszłości
RZĄDOWY PROGRAM LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI to nowa inicjatywa, której celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Program zakłada doposażenie szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół artystycznych, prowadzonych przez jednostki samorządowe, w nowoczesne narzędzia i pomoce dydaktyczne, potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności manualnych i technicznych, a także samodzielnego i krytycznego myślenia. Główny nacisk położony jest tu na rozwój kompetencji w szeroko rozumianej tematyce STEAM (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka).
Program spotkał się z bardzo szerokim zainteresowaniem – skorzystało z niego 99% uprawnionych szkół. W związku z sukcesem, jaki odniósł , w najbliższym czasie program Laboratoria Przyszłości zostanie rozszerzony o szkoły prowadzone przez organizacje pozarządowe, osoby prawne i fizyczne oraz ministrów, a także o polskie szkoły za granicą. Wysokość wsparcia oraz katalog wyposażenia będą takie same dla wszystkich szkół podstawowych. Jako kolejny etap, do programu zostaną włączone również szkoły ponadpodstawowe – Licea Ogólnokształcące, Technika i Szkoły Branżowe.
Dofinansowanie otrzymała i otrzyma każda szkoła, która złoży wniosek.
Wykorzystanie drona podczas przygotowań 70-lecia SP nr 2 w Koniecpolu
Lego Education Spike
W ramach programu "Laboratoria przyszłości" na zajęciach z informatyki wykorzystujemy klocki lego. Uczniowie próbują swoich kroków w programowaniu z wykorzystaniem aplikacji Lego Education Spike.
Szkolny Turniej Szachowy 2023
Szkolny Turniej Szachowy rozstrzygnięty!
W środę 8 lutego 2023 roku odbył się Szkolny Turniej Szachowy. Rozgrywki odbyły się w w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VIII.
Oto zwycięzcy klas I-III:
I miejsce: Natalia Duś kl. II
II miejsce: Oliwia Zygoń kl. III B
III miejsce: Tyler Kwaw kl. III B
W kategorii klas IV-VIII:
I miejsce: Igor Skiba klasa VIII B
II miejsce: Marcin Kancerek klasa VIIIB
III miejsce: Alan Kurzelewski klasa VIIIB
Gratulujemy zwycięzcom!!!
800 800 605 – ruszyła całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów „Pomagamy”
Od poniedziałku, 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl. Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Celem infolinii jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19. Istotne jest również odpowiednie wsparcie rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży w ramach prowadzenia przez specjalistów infolinii interwencyjno-informacyjnej. Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych.
Po okresie izolacji wielu młodych ludzi musi sobie poradzić od nowa z różnego rodzaju relacjami i związanymi z tym emocjami. Niejednokrotnie dzieci są ofiarami przemocy
i agresji – słownej, a także fizycznej ze strony rówieśników lub dorosłych, są coraz bardziej samotne, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii dzieci będą mogły skontaktować się ze specjalistami 24 godziny
na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi. Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci infolinii „Pomagamy” są gotowi
do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła ją otrzymać.W ramach działań infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.
Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo.
INAURGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
1 września 2022 roku rozpoczynamy nowy rok szkolny 2022/2023.
Informuję, że dnia 1 września 2022 r.(czwartek) o godz. 9.00 odbędzie się inauguracja nowego roku szkolnego w hali sportowej lub przed budynkiem hali sportowej (w zależności od pogody) dla całej społeczności szkolnej i rodziców pierwszoklasistów.
Szczegółowe informacje związane z nowym rokiem szkolnym zamieszczane będą na stronie szkoły: https://sp2koniecpol.edupage.org – w aktualnościach oraz na facebooku szkoły. Informacje można również uzyskać dzwoniąc pod numer tel. 34 3551312.
Do zobaczenia w szkole :)
Ilona Kawińska
Dyrektor szkoły
Życzymy Wam, uczniowie samych owocnych dni w tym roku szkolnym.
Ubezpieczenie uczniów w szkołach
https://kuratorium.katowice.pl/index.php/kuratorium/aktualnosci/ubezpieczenie-uczniow-w-szkolach-i-placowkach-oswiatowych-informacja-men/
Szczepienia uczniów od 12. roku życia
01.06.2021
Już od 7 czerwca br. rozpoczną się szczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat w ramach Narodowego Programu Szczepień. To jak dotąd najmłodsza grupa osób rekomendowanych do szczepienia przeciwko COVID-19. Razem z grupą 16-18 lat zaszczepić się może ponad 2,5 mln uczniów z ok. 24 tys. szkół i placówek oświatowych. Dodatkowa akcja szczepień dla uczniów zostanie zorganizowana we wrześniu, po ich powrocie z wakacji.
Dziś, 1 czerwca w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się konferencja prasowa z udziałem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego i Michała Dworczyka, Ministra – Szefa KPRM, podczas której poinformowano o możliwości szczepień młodzieży w wieku 12-15 lat przeciwko koronawirusowi.
Obecnie uczniowie będą mogli szczepić się na takich samych zasadach, jak wszyscy obywatele, w ramach Narodowego Programu Szczepień, tj. w punktach szczepień populacyjnych i punktach szczepień powszechnych. Aktualne toczą się również badania nad dopuszczeniem do szczepień dzieci w wieku 7-12 lat. Wyniki ekspertyz poznamy we wrześniu.
- Szczepienia organizowane przez szkoły dla uczniów rozpoczną się we wrześniu i będą dobrowolne. W drugim tygodniu września będą zbierane kwestionariusze medyczne od rodziców dzieci, które się do tego czasu nie zaszczepią. Na podstawie kwestionariuszy od 13 do 17 września przeprowadzimy akcję szczepień w szkołach – podkreślił minister Przemysław Czarnek.
Harmonogram szczepień
Znany jest haromonogram działań związanych ze szczepieniami młodzieży w wieku od 12-18 roku życia w szkołach. Już wkrótce do szkół dotrą podstawowe informacje dotyczące szczepień, a także poszczególnych etapów oraz miejsc, w których będzie można się zaszczepić.
Akcja informacyjna będzie kontynuowana także po wakacjach od 1 do 3 września 2021 r.
Kolejny krok to zbieranie przez dyrektorów szkół kwestionariuszy ze zgodą od rodziców bądź opiekunów. Ten etap będzie trwał od 6 do 10 września br.
Tydzień szczepień we wrześniu
W trzecim tygodniu września (od 13 do 17 września) odbędzie się tzw. tydzień szczepień, podczas którego wszyscy chętni uczniowie będą mogli zaszczepić się przeciwko koronawirusowi.
Szczepienia będą organizowane przez szkoły i realizowane z wykorzystaniem istniejących punktów szczepień populacyjnych, powszechnych lub mobilnych.
Podczas szczepienia, oprócz profesjonalnej opieki lekarskiej, uczniom będą mogli towarzyszyć rodzice. Akcja szczepień w wybranym miejscu uzależniona zostanie od liczby chętnych. Odpowiednie służby medyczne będą w tej sprawie współpracowały z dyrektorami szkół i placówek.
Masz 16 lat? Możesz zaszczepić się już dziś
Przypomnijmy, że od 17 maja br. trwa rejestracja na szczepienia dla młodzieży w wieku 16 i 17 lat. Młodzież z rocznika 2005, która 16 lat kończy w kolejnych tygodniach, otrzymuje e-skierowanie w momencie ukończenia 16. roku życia.
E-skierowania dla tego rocznika są wystawiane raz w tygodniu – w poniedziałki. Dzięki uruchomieniu szczepień dla osób niepełnoletnich, osoby z rocznika 2003 nie muszą już czekać z rejestracją do dnia ukończenia 18 lat.
Jeśli możesz, już dzisiaj zarejestruj się na szczepienie: zadzwoń na infolinię 989 lub wyślij sms o treści SzczepimySię pod numer 880 333 333. Możesz skorzystać także z e-Rejestracji lub umówić się bezpośrednio w punkcie szczepień.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie (https://www.gov.pl/web/szczepimysie).
Zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo.Zachęcamy do szczepień!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Wszystkie